Muž z Plzeňska zemřel při výbuchu granátu. Policie likviduje další munici

Obyvatelé čtyř domů v Červeném Hrádku u Plzně museli opustit své domovy kvůli nálezu munice v jednom ze sousedních rodinných domků. Krátce předtím vybuchl v tomto objektu minometný granát ze druhé světové války. Při explozi zemřel 33letý muž, který granát zřejmě ve sklepě rozebíral.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž rozebíral ve sklepě svého domu v Červeném Hrádku granát, který vybuchl | Zdroj: ČTK

Na místě je policejní pyrotechnik, protože policisté objevili další munici. Jak přímo v budově, tak i na zahradě našli ještě tři plné přepravky.

„Zásah bude pokračovat, dokud se ta munice v podstatě neodveze. A je jí tam docela dost. Našly se asi tři přepravky nějaké vybuchlé munice, ale našla se i nějaká ostrá munice. Z toho důvodu se to protáhne,“ potvrdil řídící důstojník krajských hasičů Pavel Hrůša.

Celý zásah by měl trvat zhruba do 22 hodin. Na místo míří také speciální pyrotechnický vůz z Liberce, který nalezené výbušniny převeze k likvidaci. Zpovzdálí za policejní páskou vše sledují desítky lidí.

Muž, který při výbuchu zemřel, prý munici sbíral. V době nehody se v domě nacházel sám.

Jana Kosová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme