Muž z Třeboně se utopil v několika centimetrech vody. Byl poslední obětí povodní 2002

Ničivé povodně v roce 2002 v Česku připravily o život 17 lidí. Poslední obětí byl muž z Třeboně, který podobně jako ostatní zemřel nešťastnou souhrou událostí. Deset let poté na něho vzpomíná manželka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli rybníku Svět bylo v 16. století zatopeno celé Svinenské předměstí | Foto: David Švarc

„Ta sedmnáctka mu asi byla nějakým způsobem souzená, protože sedmnáctého se narodil, sedmnáctého měl svátek, sedmnáctého jsme měli svatbu, sedmnáctého se nám narodila dcera a bohužel sedmnáctá oběť povodní,“ říká Marta Weberová.

Na dobu před tragickou událostí vzpomíná jako na krásné období: „Říkali jsme si, že už nám nic nechybí. Měli jsme perfektní, zdravé děti, zrovna jsme se vrátili z dovolené, svět byl narůžovo. Já jsem se od té doby naučila nikdy si neříkat, že teď je mi dobře. Protože vím, že kdykoli si to člověk řekne, stane se něco, co se stát nemá.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Vzpomínky na 10 let starou událost natáčela v Třeboni Mária Pfeiferová

Marta Weberová byla za Vlastimila vdaná 24 let, měli spolu jedenáctiletého syna Martina a dvaadvacetiletou dceru Janu.

Zahradní chatka rodinné přítelkyně byla zaplavena vodou z přepadu z rybníka Svět. Čerpadlo hasičů bylo pro tak malý prostor nevyhovující, a tak se Vlastimil nabídnul, že vodu odčerpá vlastním malým čerpadlem.

„Vlasta tam šel dopoledne pracovat, já jsem doma pekla koláče, bylo to jeho oblíbené jídlo. Čekala jsem, že přijde k obědu. Bohužel místo něho přišel příslušník policie a nahlásil mi, že manžel je mrtvý,“ vzpomíná.

Shoda nešťastných náhod způsobila, že ve zbytku neodčerpané vody se Vlastimil Weber 31. srpna 2002 utopil.

Od dramatické plavby lachtana Gastona do Německa uplynulo 10 let

Číst článek

„On byl vždycky precizní, dělal práci dokonale. Napřed čerpal vodu z venku, ale prý už tam bylo maximálně pět, deset centimetrů vody. Už mu to nešlo, nedosáhl tam hadicí, tak si to čerpadlo vzal dovnitř. A jednak výfukové plyny a jednak bahenní plyny, které tam po těch povodních byly, se spojily v jedno. On omdlel, upadl do té zbytkové vody a v ní se pak utopil,“ popisuje Marta Weberová.

Vlastimil Weber byl poslední obětí povodní roku 2002.

Lucie Maňourová, Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme