Muzeum Komenského v Přerově připomene 490. výročí narození Jana Blahoslava

Muzeum Komenského v Přerově připravilo pro dnešní den expozici, která připomíná 490. výročí narození Jana Blahoslava. Lidé se mohou seznámit jak s jeho dílem, tak i jeho životem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum Komenského Přerov | Foto: Aleš Spurný

Kurátorka Helena Kovářová seznámí na zámku návštěvníky s vystavenými starými tisky, přiblíží i nejzajímavější okamžiky ze života jednoho z nejslavnějších přerovských rodáků.

Na komentované prohlídce se například lidé dozvědí málo známý fakt, že právě Jan Blahoslav jako první učenec zmínil ve svých písemnostech unikátní pravěké nálezy z lokality Přerov-Předmostí.

„Jako kurátorka výstavy provedu všechny návštěvníky. Dozví se nejenom to, co je na panelech, ale i trošičku ze zákulisí Blahoslavova života. A protože celá výstava chtěla také připomenout všední život, tak na ní bude několik interaktivních pracovišť vztahujících se ke knihvazačství. To bylo jedno ze zaměstnání bratrských mládenců ve školách,“ zve na akci Helena Kovářová.

Komentované prohlídky v přerovském muzeu mohou návštěvníci absolvovat dnes odpoledne v 16 a v 17 hodin.

Výstava s názvem Písmo na papíře otištěné a v kameni tesané představí biskupa Jana Blahoslava jako přerovského rodáka, ale především jako prvního překladatele Nového zákona z původního biblického jazyka, z řečtiny, do češtiny.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme