Muži podezřelému z vražd pražských taxikářů může hrozit i výjimečný trest

Policie navrhla obžalovat muže, jehož viní z vražd tří taxikářů v Praze z roku 2014. Hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Obviněný je nyní ve vězení, kde si odpykává trest za jinou trestnou činnost. Vraždy měly podle vyšetřovatelů loupežný motiv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky | Foto: Tomáš Adamec

„Muž, ročník narození 1981, je stíhán pro zločin vraždy spáchané v úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch a spáchané opětovně a dále je stíhán pro nedovolené ozbrojování,“ potvrdila mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

„V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně uložení výjimečného trestu,“ dodala. Mluvčí pražských žalobců nechtěla upřesňovat, zda se muž k činu přiznal nebo za jakou trestnou činnost si odpykával trest, když na něj policisté přišli.

Vraždy taxikářů byly více než rok a půl nevyjasněným případem. V listopadu 2015 byl podezřelý dopaden a obviněn.

První zastřelený taxikář byl nalezen 1. února 2014 v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2, zavražděn byl pravděpodobně o den dřív. Další dva mrtví taxikáři byli objeveni na polní cestě u Uhříněvsi v noci z 10. na 11. dubna.

Podle dřívějších informací pracovali vyšetřovatelé s verzí, že pachatel řidiče zastavil v centru Prahy a požádal o odvoz na okraj města, kde oběti zastřelil.

„Místo, kde byli muži zastřeleni, nebudeme upřesňovat,“ uvedla Zenklová. Žalobci by podle ní mohli o dalším posunu v případu rozhodnout zhruba za měsíc. Kauzu mohou poslat k projednání soudu, případ však také mohou vrátit policistům k došetření nebo rozhodnout jinak.

Nalezená těla řidičů taxislužby | Foto: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme