Na 34. km dálnice D1, kde se připravuje demolice mostu, se začínají tvořit kolony

V novém omezení na 34. kilometru dálnice D1 se začínají tvořit kolony. Silničáři tam připravují demolici mostu, kvůli které bude zítra v noci dálnice D1 úplně uzavřená.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolony na R10

Kolony na R10 | Foto: Pavel Pavlas

Projet kolonou ve směru na Brno trvalo řidičům kolem 15. hodiny až 26 minut.

„Jede se v souvislé koloně, provoz směrem z Prahy je hustý. Naopak směrem do Prahy je plynulý a dá se jet 80 až 100kilometrovou rychlostí,“ hlásil reportér Martin Karlík.O tři hodiny později jezdili řidiči ve směru na Brno jen v jednom jízdním pruhu.„Kolony se tu tvoří nárazově, vždy když jede za sebou větší množství kamionů nebo pomalu jedoucích aut. Maximální povolená rychlost je 60 km/h. Řidiči musí počítat s tím, že se v tomto úseku částečně zdrží,“ popisoval situaci Martin Karlík. Ve směru na Prahu je provoz bez většího omezení, řidiči ale musí zpomalit na 80 km/h.

Silničáři na mostě intenzivně pracují a připravují vše na zítřejší demolici.

Řidiči, kteří by chtěli na dálnici najet na 34. kilometru, budou úspěšní už pouze ve směru na Brno, v opačném směru je sjezd kvůli demolici uzavřený.

Řidiči neprojedou po dálnici D1 mezi 20. a 40. kilometrem v noci z neděle na pondělí. Kvůli bourání mostu u Ostředku se na 14 hodin uzavřou oba směry, připravené jsou objízdné trasy.

„V neděli od osmi večer se uzavře dálnice úplně celá mezi výjezdy 21, to jsou Mirošovice, a 41. Bude to zavřené do pondělí do deseti hodin ráno,“ upřesňuje základní časové údaje František Polák z Metrostavu.

15 km po objízdné trase

Jízda po D1 se tak řidičům osobních aut v neděli v noci prodlouží zhruba o 15 kilometrů. Objízdnou trasu přibližuje vedoucí silničního správního úřadu ministerstva dopravy Ján Skovajsa:

„Pro osobní vozidla přes Benešov a navazující silnice druhé třídy. Pro nákladní vozidla bude objízdná trasa vyznačena tak, jak tomu bylo u úseku pět, to znamená dálkovým odklonem přes Tábor a Pelhřimov."

Na dálnici nákladní auta najedou zpátky na 90. kilometru u Humpolce. Vzhledem k tomu, že v neděli i v pondělí je státní svátek, platí během dne i zákaz jízdy kamionů. Přesto musí řidiči počítat s tím, že především na začátku uzavírky, tedy v neděli večer, může docházet k problémům.

„Zejména v okolí Benešova, kde se objízdná trasa dělí pro nákladní a osobní vozidla, bude Policie České republiky v problémových křižovatkách usměrňovat provoz,“ dodal Skovajsa.

O situaci na dálnici D1 o víkendu a především na objízdných trasách v neděli v noci bude pravidelně informovat Zelená vlna Radiožurnálu.

D1 - bourání mostu | Foto: Český rozhlas

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme