Na 34. km dálnice D1, kde se připravuje demolice mostu, se začínají tvořit kolony

V novém omezení na 34. kilometru dálnice D1 se začínají tvořit kolony. Silničáři tam připravují demolici mostu, kvůli které bude zítra v noci dálnice D1 úplně uzavřená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolony na R10 | Foto: Pavel Pavlas

Projet kolonou ve směru na Brno trvalo řidičům kolem 15. hodiny až 26 minut.

„Jede se v souvislé koloně, provoz směrem z Prahy je hustý. Naopak směrem do Prahy je plynulý a dá se jet 80 až 100kilometrovou rychlostí,“ hlásil reportér Martin Karlík.O tři hodiny později jezdili řidiči ve směru na Brno jen v jednom jízdním pruhu.„Kolony se tu tvoří nárazově, vždy když jede za sebou větší množství kamionů nebo pomalu jedoucích aut. Maximální povolená rychlost je 60 km/h. Řidiči musí počítat s tím, že se v tomto úseku částečně zdrží,“ popisoval situaci Martin Karlík. Ve směru na Prahu je provoz bez většího omezení, řidiči ale musí zpomalit na 80 km/h.

Silničáři na mostě intenzivně pracují a připravují vše na zítřejší demolici.

Řidiči, kteří by chtěli na dálnici najet na 34. kilometru, budou úspěšní už pouze ve směru na Brno, v opačném směru je sjezd kvůli demolici uzavřený.

Řidiči neprojedou po dálnici D1 mezi 20. a 40. kilometrem v noci z neděle na pondělí. Kvůli bourání mostu u Ostředku se na 14 hodin uzavřou oba směry, připravené jsou objízdné trasy.

„V neděli od osmi večer se uzavře dálnice úplně celá mezi výjezdy 21, to jsou Mirošovice, a 41. Bude to zavřené do pondělí do deseti hodin ráno,“ upřesňuje základní časové údaje František Polák z Metrostavu.

15 km po objízdné trase

Jízda po D1 se tak řidičům osobních aut v neděli v noci prodlouží zhruba o 15 kilometrů. Objízdnou trasu přibližuje vedoucí silničního správního úřadu ministerstva dopravy Ján Skovajsa:

„Pro osobní vozidla přes Benešov a navazující silnice druhé třídy. Pro nákladní vozidla bude objízdná trasa vyznačena tak, jak tomu bylo u úseku pět, to znamená dálkovým odklonem přes Tábor a Pelhřimov."

Na dálnici nákladní auta najedou zpátky na 90. kilometru u Humpolce. Vzhledem k tomu, že v neděli i v pondělí je státní svátek, platí během dne i zákaz jízdy kamionů. Přesto musí řidiči počítat s tím, že především na začátku uzavírky, tedy v neděli večer, může docházet k problémům.

„Zejména v okolí Benešova, kde se objízdná trasa dělí pro nákladní a osobní vozidla, bude Policie České republiky v problémových křižovatkách usměrňovat provoz,“ dodal Skovajsa.

O situaci na dálnici D1 o víkendu a především na objízdných trasách v neděli v noci bude pravidelně informovat Zelená vlna Radiožurnálu.

D1 - bourání mostu | Foto: Český rozhlas

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme