Na 70 letadel ze 14 zemí se prezentuje v Hradci Králové na přehlídce CIAF

Královéhradecké letiště patří o tomto víkendu letecké technice. Už osmnáctý ročník přehlídky CIAF nabídne divákům po oba víkendové dny na 7 desítek letounů jak ve vzduchu tak na zemi. Přihlížejí mu tisíce diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CIAF 2011 | Foto: Zdeněk Novák

Návštěvníci za sebou mají už vystoupení českého Gripenu i Pétera Besenyeiho z Red Bull Air Race s letounem Extra 300 lotyšské akrobatické skupiny Baltic Bees, která létá na strojích české výroby L-39.

Své vystoupení má za sebou i vrtulník Armády České republiky V3A Sokol, který slouží leteckou záchrannou službu. Naprosto ohlušující ukázku předvedl s letounem MiG-29 podplukovník Bukovský z Armády Slovenské republiky

Přehrát

00:00 / 00:00

Letecké přehlídce CIAF 2011 v Hradci Králové přihlíží i reportér Martin Pařízek

Na řadu ještě přijde 7 polských Orliků, česká L-410 i JAS-39 Gripen Armády České republiky. Řada letounů je také na statické ukázce.

Podle organizátorů je dnešní návštěvnost velmi vysoká. Za celý víkend by na letiště mělo přijít kolem 20 tisíc lidí.

Dnes letový program skončí v 18 hodin. Zítra se brány letiště veřejnosti opět otevřou v 8 hodin ráno, letové ukázky začínají v 11 hodin dopoledne.

Zítřejší program bude takřka identický, změní se jen časy ukázek. I pro zítřek také platí, že doprava na letiště v Hradci Králové pro osobní auta vede po vyznačených ulicích v okolí letiště. Je třeba také počítat s uzavírkami některých silnic. Pro návštěvníky bez aut pak jezdí z centra Hradce Králové kyvadlová autobusová doprava.

Matěj Skalický, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme