Na autobus v Plzni střílel 15letý mladík. Zbraň patřila jeho otci

Mužem zadrženým v souvislosti se střelbou na autobus plzeňské hromadné dopravy, ke které došlo v úterý v noci, je 15letý Plzeňan. Vyšetřovatelé zjistili, že mladík si vzal od svého otce nelegálně drženou zbraň a v jeho přítomnosti na Borských polích několikrát vystřelil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole, munice, náboje, nábojnice, zbraně, násilí, kriminalita

Pistole, munice, náboje, nábojnice, zbraně, násilí, kriminalita | Foto: Anna Jadrná | Zdroj: Český rozhlas

Mladík skončil už včera v policejní cele. Policistům se ho podařilo vypátrat do 24 hodin od činu.

„Nyní je posuzována skutková podstata uvedeného případu a trestněprávní odpovědnost mladistvého i jeho otce. Dle dosavadního šetření nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o čin s extremistickým podtextem nebo o čin, který by souvisel s pobytem cizinců na území České republiky,“ přiblížila policejní mluvčí Jana Tomková.

Střely zasáhly projíždějící autobus, ve kterém cestovalo 90 lidí, převážně zahraniční dělníci z okolních závodů.

Střelbu na autobus odhalil řidič až poté, co cestující vůz opustili. Našel tři průstřely a zavolal policii. Za jízdy si myslel, že autobus má technickou poruchu a že se rozbilo zadní světlo. Střely poškodily zadní část autobusu a sklo.

Podle mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků Kateřiny Fránové eviduje městská firma v posledních letech pouze jeden útok na vůz MHD, a to v loňském roce, kdy bylo prostřelené okénko na tramvaji. Také tehdy se událost obešla bez zranění.

Monika Červená, Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme