Na benzinové stanici v Karviné se střílelo. Obětí se stal 32letý lupič

Střelbou skončilo noční přepadení benzinové stanice v Karviné-Ráji. Strážník městské policie vystřelil na lupiče, který nožem ohrožoval čerpadláře. 32letý muž zemřel ještě před příjezdem sanitky. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benzínová stanice v Karviné, kde městský strážník zastřelil lupiče

Benzínová stanice v Karviné, kde městský strážník zastřelil lupiče | Zdroj: ČTK

Ke střelbě na benzinové pumpě došlo kolem 22. hodiny. Lupič tam ohrožoval nožem obsluhu. Strážníci přijeli čerpadláři na pomoc jako první, a když lupič odmítl odhodit zbraň, padly pravděpodobně dva výstřely, které lupiče zranily.

Strážníci se snažili zraněnému pomoci a přivolali záchranáře. I když lékař přijel během 4 minut, už pouze konstatoval smrt postřeleného.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Radiožurnálu Andrea Čánová informuje z místa incidentu.

Vyšetřovatelé na místě celou nic sbírali stopy. V tuto chvíli stále probíhají výslechy svědků a kriminalisté také podrobně zkoumají kamerové záznamy. První výslech mají za sebou i strážník a přepadený čerpadlář. Mnohé by měla napovědět také pitva lupiče, jestli měl v těle drogy nebo alkohol.

Zástupce ředitele karvinské městské policie Václav Ožana Radiožurnál řekl, že případ vyšetřuje Policie ČR. Podle něj ale zatím vše nasvědčuje tomu, že zákrok byl oprávněn. Potvrdil také, že strážník pracoval u městské policie delší dobu.

Na výsledek vyšetřování čeká i karvinský magistrát. Ten podle dostupných informací zásah za oprávněný považuje. Na magistrát už prý dokonce volali občané z jiných regionů, kteří žádají, aby radnice strážníka ocenila.

Reportérka Radiožurnálu informovala, že na benzínové pumpě byl dopoledne zcela běžný provoz. Ženy, které dnes na benzínové pumpě obsluhují, případ nechtěly komentovat. Řidiči, kteří si přijeli natankovat benzín, ale Radiožurnálu řekli, že postup strážníka oceňují.

Andrea Brtníková, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme