Na Berounce spustí provoz nová vodní elektrárna s rybím přechodem

V Čechách bude o jednu vodní elektrárnu navíc. Fungovat bude na řece Berounce a její součástí je i rybí přechod. Ten by se mohl v budoucnu stát turistickou atrakcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berounka  | Foto: Jana Káninská

„Bude to takový horský vodní tok, přírodní bystřinné koryto,“ říká Jakub Helus, zástupce firmy, která speciální vodní žlab postavila. Bude sloužit rybám především v době tahu. Součástí přechodu jsou i jakési tůně s minimálním proudem, které umožní bezpečný pohyb i méně zdatným rybám.

Přehrát

00:00 / 00:00

rybí přechod.mp3

„Bude to takový horský vodní tok, přírodní bystřinné koryto,“ říká Jakub Helus, zástupce firmy, která speciální vodní žlab postavila. Součástí rybního přechodu jsou i jakési tůně s minimálním proudem, které umožní bezpečný pohyb i méně zdatným rybám.

Berounský rybí přechod by měl svou pětimetrovou šířkou a téměř sto třiceti metrovou délkou patřit k největším dílům svého druhu ve středních Čechách. Při zdolávání této překážky bude možné vodní živočichy pozorovat a rybí přechod by se tak mohl stát i zajímavou turistickou atrakcí.

Michal Trnka, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme