Na běžky do Chuchle. Z dostihového závodiště bude lyžařský areál

Dostihové závodiště v Chuchli se v nadcházející zimní sezóně opět promění v běžkařský areál. Provozovatelé už s napětím očekávají první sníh. Připravena jsou i sněhová děla, aby se v případě, že teplota klesne pod bod mrazu, mohlo začít s umělým zasněžováním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dostihové závodiště Velká Chuchle se proměnilo ve SkiPark | Zdroj: ČTK

Stejně jako v minulých letech čeká na sportovce zhruba kilometr dlouhá trať. Je upravená na klasiku i na bruslení. Při loňské zimě se podařilo připravit vždy alespoň čtyřicet centimetrů vysokou sněhovou pokrývku. Organizátorka projektu Kateřina Neumannová věří, že to tak půjde i letos.

„Trať bude zhruba ve stejných místech, jako byla loni. První rok jsme okruh udělali uvnitř dostihového závodiště, tam nás ale limitoval trénink koní a mohli jsme mít otevřeno jen odpoledne. Proto jsme už loni přesunuli dráhu mimo okruh pro trénink koní, takže se může lyžovat od rána do večera.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S Kateřinou Nemannovou natáčela Anna Königsmarková

V loňském roce instalovali do areálu nové rozvodné potrubí a chladící věž. Nezbytnou techniku doplní tři zapůjčená sněžná děla špičkové kvality za 200 tisíc korun.

„Zasněžovací technika je velmi důležitá. Letos máme domluvenou zápůjčku špičkových děl. Okamžitě jak to půjde, začneme zasněžovat," ujišťuje milovníky bílé stopy olympijská vítězka.

Rozpočet na provoz areálu se pohybuje okolo milionu a půl. Náklady ze dvou třetin hradí hlavní město, které zaplatilo i rolbu na úpravu tratě za necelý milion. Běžkování je pro lidi zdarma, zaplatit si musí za případné půjčení lyží nebo bot.

„Půjčovna lyží je pro školní programy zdarma. Novinkou pro letošní zimu je, že seniorům nad 65 let budeme běžecké vybavení půjčovat zdarma také,“ slibuje Neumannová. Pro běžného návštěvníka je cena za celý set asi 200 korun.

Lyžovat se bude v Chuchli denně mezi osmou a jednadvacátou hodinou. S čelovkou na hlavě ale organizátoři nikoho nevyženou ani v pět hodin ráno.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme