Na Božím Daru bude opět úřadovat Ježíškova pošta. Na razítko už čekají tisíce lístků

Ježíškova vánoční pošta zítra otevře svou kancelář na krušnohorském Božím Daru. Pohlednice nebo dopisy chodí nejen z České republiky, ale ze všech koutů světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční přání pro Český rozhlas České Budějovice | Foto: Miroslav Tichák

Podle vedoucí místního infocentra Ivy Králové už na vánoční razítko čeká několik tisíc lístků. Každý den jich totiž přijde na 30 kilogramů.

„Složité je to i v tom, že ta vánoční pošta se musí vybalit a teprve pak se může dát k orazítkování, takže z naší společnosti pomáhá každý, kdo může.“

Aby razítkující pracovníky moc nebolely ruce, vymýšlejí různé inovace. „Kupujeme cyklistické polstrované rukavice, takže nejsou mozoly a otlaky,“ vysvětluje Iva Králová a dodává, že z razítkování nebolí jen ruka, ale i rameno a dokonce břišní svaly.

Razítko od Ježíška může získat každý do 23. prosince na adrese Vánoční pošta, Boží Dar 362 62. Stačí tam poslat v ofrankované obálce vánoční přání. Letošní motiv je Ježíšek v plenkách.


Zvětšit mapu

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme