Na Božím Daru opět úřaduje Ježíškova pošta, letos už po dvacáté

Ježíškova pošta v Božím Daru už naplno úřaduje. Vánoční razítka letos s motivem Ježíška s kalichem a hostií poputují nejen do České republiky, ale prakticky do celého světa. Na orazítkování čekají desítky tisíc pohlednic i dopisů s nejrůznějšími přáními.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční přání pro Český rozhlas České Budějovice | Foto: Miroslav Tichák

„Dneska přivezli pytel na razítkování, který má 14 a půl kila,“ uvádí vedoucí infocentra v Božím Daru Iva Králová.

Podle ní v takovém pytli může být okolo šesti tisíc zásilek. „Z naší společnosti pomáhá každý, kdo může. Kdo má chvilku, jde aspoň vybalovat. Na razítkování tu máme dva pracovníky, kteří to opravdu umí a dělají krásná razítka,“ popisuje.

Na Boží Dar chodí pohlednice a dopisy prakticky odkudkoli – z Německa, Rakouska nebo dokonce z Nového Zélandu, Austrálie a Ruska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ježíškovu poštu v Božím Daru navštívila reportérka Andrea Strohmaierová

„Zatím mě ruce nebolí, je to v normě. To teprve přijde. V intervalech se střídáme s kolegyní, ale jde to pomalu, musíme si nechat záležet,“ říká pracovnice infocentra Alena Řehořová, která také provádí razítkování.

Aby razítkující pracovníky ruce moc nebolely, vymýšlejí různé inovace. „Kupujeme cyklistické polstrované rukavice, takže nejsou mozoly a otlaky,“ vysvětluje a dodává, že z razítkování nebolí jen ruka, ale i rameno a dokonce břišní svaly.

Letošním motivem vánočního razítka je Ježíšek s kalichem a hostií. Získat ho můžete na adrese Vánoční pošta, Boží Dar, nebo si pro něj přijet jako pan Honza s manželkou, kterým se razítko moc líbilo.

„Je to super, bude to dárek na památku,“ radují se.

„Jako každý rok jsem si přišel nechat orazítkovat vánoční poštu Ježíškovo razítkem. Dětem to vždycky udělá radost,“ komentuje svůj příchod do infocentra pan Filip.

Vánoční razítkování na Božím Daru bude probíhat do 23. prosince.

Vánoční razítko Boží Dar | Foto: Boží Dar

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme