Na Břeclavsku klesl počet případů opilé mládeže na diskotékách

Na Břeclavsku ubývá případů opilé mládeže na diskotékách. Dříve policisté odhalili za noc i několik desítek dětí pod vlivem alkoholu, nyní jsou to spíš ojedinělé případy. Policisté totiž změnili taktiku kontrol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté kontrolují cizince v baru ve stanici metra Zličín | Foto: Pavel Jaňurek

„Dříve jsme dělali kontroly většího rozsahu v delších časových intervalech, zatímco teď v rámci výkonu služby se tomu hlídky věnují zcela běžně a poměrně často. Určitě tím, že policisté častěji navštěvují zábavní podniky, dochází k tomu, že provozovatelé jsou obezřetnější a nedovolí si mládeži nalívat alkohol,“ vysvětluje mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Pokles případů opilých dětí zaznamenali za poslední dva roky i policisté na Hodonínsku. Zatímco v roce 2010 evidovali okolo 100 případů, nyní je to zhruba o třetinu méně.

„Tento pokles může být způsobem tím, že mládež nebo i výčepní si dávají větší pozor a skutečně si nenechávají zadělávat na problémy, které s nimi potom policisté musí řešit. Policisté dělají kontroly v průběhu celého roku v menším rozsahu. Pak policisté pořádají akce většího rozsahu, kdy je do této kontrolní akce nasazeno 20 až 30 policistů. Tyto akce většího rozsahu pořádáme zejména o víkendových dnech nebo o prázdninách,“ říká Petr Zámečník, mluvčí hodonínské policie.

Podle Haraštové není jednoduché přijít na to, odkud dítě alkohol vzalo: „My samozřejmě zjišťujeme, kdo alkohol podal. Děti většinou tvrdí, že si to pořídily od nějaké neznámé osoby, takže je pak složité dokázat, kdo přesně alkohol tomu dítěti nalil. Pokud se stane to, že provozovatel umožní, že se alkohol nalévá, tak se může dopustit přinejmenším přestupkového jednání, ale i trestného činu a může mu být zakázaná činnost.“

Policisté se také setkávají s tím, že mládež pije alkohol mimo zábavní podniky.

„Kromě toho, že se někdy setkáváme s tím, že mládež popíjí alkohol na diskotékách, což je v poslední době opravdu už jen ojedinělé, tak jsou i případy, kdy jsme upozorňováni ze strany veřejnosti, že se mládež schází na veřejných místech, třeba v parcích a tam alkohol popíjejí. Měli jsme dokonce na Silvestra případ, kdy takto popíjeli čtrnáctiletí a byli odvezeni do nemocnice,“ dodává mluvčí břeclavské policie.

Lenka Horáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme