Na Brněnsku hořelo 20 hektarů lesa, zasahovalo 200 hasičů

UVNITŘ VIDEO. U Hostěnic na Brněnsku v neděli hořelo odhadem 20 hektarů lesa. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo 200 hasičů, řekl ČTK jejich mluvčí David Jirouš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár lesa v Brně

požár lesa v Brně | Foto: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Podle něj komplikoval zásah těžký terén a nedostatek vody. Hasiči okolo 19:30 dohašovali poslední ohniska. Nikdo se nezranil. Požár nejspíš způsobil lidský faktor, doplnil.

Podle Jirouše hořela plocha o velikosti zhruba 400 na 500 metrů v nedostupné terénu. "Pomocí zádových vaků dohašujeme poslední ohniska. Používá se to standardně na dohašování. Do půl hodiny místo předáme, ale bude tady asi 24 hodinový dozor," uvedl Jirouš kolem 19:00.

Podle něj pomáhal hasičům vrtulník i letadlo. "Vrtulník udělal deset shozů, letadlo čtyři. Vzduchem jsme sem dostali takových patnáct kubíků vody," informoval Jirouš.

Zásah komplikuje nepřístupný terén, jde to velmi pomalu," přidala postřehy z místa reportérka Radiožurnálu. Na místě v té době podle jejího odhadu zůstávalo asi 25 cisteren a téměř 200 hasičů. "Nikdo se během zásahu nezranil,“ doplnila reportérka.

"Škodu budeme znát nejdřív v pondělí. Příčinou byl asi lidský faktor, ale zatím nevíme, jestli to bylo pálení nebo například nedopalek od cigarety," dodal Jirouš.

Rozsáhlý požár hasiči likvidovali i v sobotu nedaleko propasti Macocha v katastru obce Vilémovice, kde požár zasáhl stráň o rozloze 300 na 100 metrů.

ČTK, Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme