Na Českolipsku sveze cestující po železnici RegioShark. Nabízí větší pohodlí

Větší komfort by měli mít od včerejška i cestující po železnici na Českolipsku. Nové vlakové soupravy RegioShark, které tam začaly jezdit, nabízí nejen bezbariérový přístup, ale i elektrickou zásuvku nebo připojení k internetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Českolipsku jezdí nové soupravy vlaků. Regioshark nabízí více pohodlí | Foto: Tomáš Mařas

Nejen, že se změnily jízdní řády, ale obyvatelé Českolipska se dočkali i nasazení nových vlakových souprav. Ty by měli nabídnout cestujícím větší komfort.

„Řekla bych, že rozdíl je jenom ten vizuální," podotkla na adresu nových souprav jedna z cestujících.

V soupravě je ale možné se připojit zdarma na wi-fi. Cestující to vítají. Nechybí ani velký LCD displej, na kterém jsou údaje o trase i o tom, jaká zastávka přichází na řadu. Nechybí bezbariérové toalety.

„Je to krásný, pěkný. Je i víc místa. Nejsou tady žádný schůdky," pochvaluje si cestující seniorka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se lidem cestuje soupravami RagioShark, zjišťoval Tomáš Mařas

Vlak má zásuvky na 230V, ale ty jsou umístěné pod sedačkou a jen na jedné straně vagonu.

„Určitě je to lepší, než to, co jezdí normálně," říká cestující, která vystupuje na nejbližší zastávce. Že by ale vlak byl tišší, než vlaky staré, jí nepřijde. První cestující v nových soupravách jsou zatím spokojení.

„Točí se tady dvě soupravy od dneška. Dvě soupravy směrem z Děčína na Jablonné v Podještědí a dvakrát za den do Bakova nad Jizerou. Akorát se to ohledně víkendů a všedních dnů jenom mění časy, kdy to jezdí," upřesňuje výpravčí Miroslav Pelda.

Průjezd nových vlakových souprav stal atrakcí. Lidé na nádražích, kudy vlak projížděl, čekali s fotoaparáty nebo ukazovali novou soupravu dětem.

První vlaky RegioShark začaly jezdit v říjnu loňského roku. Jezdí už v Plzeňském, Karlovarském, Zlínském a Ústeckém kraji. Teď začaly jezdit i v Libereckém. Nové soupravy jezdí na regionálních spojích mezi Děčínem a Jablonným v Podještědí na Liberecku i na trati z České Lípy do Bakova nad Jizerou.

Marína Dvořáková, Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme