Na českých horách není sníh. V provozu je zatím jen šest skiareálů

Sníh je v České republice zatím vzácným úkazem. A to nejen v nížinách, ale i na horách. Podle serveru České hory.cz je u nás v provozu jen šest skiareálů. V některých horách tak nejezdí jediný vlek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžná děla se před každou sezonou musí zkontrolovat | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Nejlépe jsou na tom Krkonoše. V provozu jsou areály Černá hora, Horní Mísečky-Medvědín a Pec pod Sněžkou. Nejezdí ale všechny vleky.

„V Peci je otevřený Javor. Od pátku je v provozu ještě vlek Zahrádky se zkráceným výstupem nad bývalou chatou Vyhlídka. Vede tam sjezdovka v délce 700 metrů.“

„Dalšími sjezdovkami v provozu je Vysoký svah v délce 900 metrů, sjezdovka Lyžařská v délce 700 metrů a 650 metrů dlouhá sjezdovka U potoka,“ hlásí operátorka zákaznické linky ski areálu v peci pod Sněžkou. O víkendu otevře v Krkonoších ještě Malá Úpa.

V Krušných horách se lyžuje na technickém sněhu na Klínovci, o víkendu otevře i Boží Dar. Na Šumavě se zatím nejezdí nikde, ale o víkendu bude otevřeno na Kvildě. Na Vysočině, v Jizerských, Lužických a Orlických horách jsou všechny sjezdovky zavřené.

Málo bílé nadílky je i na Moravě a ve Slezsku. V Beskydech a Javorníkách se lyžuje ve skiareálu Bílá, a to už od minulého víkendu.

Vedoucí Jaroslav Vrzgula ale přiznává, že sněhu je málo, a tak se lyžuje jen na úseku dlouhém 400 metrů, kde se podařilo vyrobit 25 až 40 centimetrů umělého sněhu:

„Vysněžujeme dále, ale teploty nejsou momentálně extra příznivé. O tomto víkendu asi zůstaneme na těch 400 metrech a budeme čekat na mrazy, abychom mohli spustit další sjezdovky a lanovku.“

V Jeseníkách se pak jezdí v Branné, kde je 20 až 30 centimetrů umělého sněhu a něco mezi sněhem a ledem, takzvaný firn o tloušťce 10 až 20 centimetrů mají v Tošovicích.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme