Na Chrudimsku se zřítilo práškovací letadlo Čmelák, pilot na místě zemřel

U obce Srbce na Chrudimsku se odpoledne zřítilo práškovací letadlo typu Z37-A Čmelák. Pětapadesátiletý pilot zemřel. Nehodu ohlásili na operační středisko hasičů lesní dělníci, kteří nehodu viděli. Příčinu vyšetřuje letecká inspekce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při pádu práškovacího letadla typu Z37-A Čmelák do lesa na Chrudimsku zemřel pilot

Při pádu práškovacího letadla typu Z37-A Čmelák do lesa na Chrudimsku zemřel pilot | Zdroj: ČTK

Letadlo startovalo z letiště v Dobrkově a spadlo severovýchodně od obce Luže. Pád letadla nahlásili lesní dělníci, kteří vše viděli.

Na místo okamžitě vyjelo sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z okolí. Zpočátku však letoun nemohli nalézt.

„Hasiči ihned začali pročesávat okolí, kam letadlo mělo dopadnout. Po zhruba 30 minutách bylo letadlo nalezeno. Pilot pád letadla nepřežil. Na místo byla povolána letecká inspekce,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči zajišťují místo havárie, případ už převzali policejní vyšetřovatelé a letecká inspekce.

Letadlo Z-37A Čmelák je československý jednomotorový dolnoplošník, vyvinutý jako zemědělský letoun. Sériově se vyráběl od roku 1965 a jeho výroba v různých verzích trvala do roku 1984.


U obce Srbce na Chrudimsku se odpoledne zřítilo práškovací letadlo

Mirko Kašpar, Zuzana Hálová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme