Na D1 v Ostravě začíná oprava mostů v havarijním stavu, potrvá čtvrt roku

Na ostravské části dálnice D1 začaly práce na odstranění havarijního stavu mostů. Oprava za téměř 49 milionů korun potrvá čtvrt roku. Pro auta budou mosty zavřené od příštího týdne.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z prasklin na dálničním mostě

Jedna z prasklin na dálničním mostě | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

„Tento týden máme na plánu s dodavatelem provést poslední měření a nějaké vrtané sondy,“ řekl Českému rozhlasu Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic.

„Zároveň si připravíme vyloučení dopravy z mostů a předpokládáme, že v pátek tam nastoupí těžká technika a začne pracovat,“ dodal.

Dva mosty na dálnici D1 v Ostravě byly uvedeny do provozu před šesti lety. Problémy mají s posunem nosníků a sesedáním materiálu. Objevují se na nich také praskliny.

ŘSD na ně v září 2014 zakázalo vjezd kamionům a povolenou rychlost pro auta snížilo na 30 km/h. Podle stavební firmy Eurovia je důvodem praskání nevhodný materiál v násypech, takzvaný studený odval, který si podle ní vyžádalo ŘSD.

Problematické mosty na dálnici D1 v Ostravě-Přívozu | Foto: Český rozhlas

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme