Na D1 začíná modernizace mezi Ostrovačicemi a Kývalkou

Na dálnici D1 začíná modernizace v pořadí šestého úseku. Řidiči musejí počítat s dlouhodobým omezením v okolí 180. kilometru, mezi sjezdy Ostrovačice a Kývalka. Už dnes pojedou auta mezi 178. a 182. kilometrem D1 jen jedním pruhem, a to ve směru na Prahu. Dělníci tady malují dopravní značení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 mezi Chodovem a Průhonicemi

Dálnice D1 mezi Chodovem a Průhonicemi | Foto: Petr Jansa

„Standardně na modernizovaných úsecích omezujeme dopravu do režimu 2+2 pruhy v každém směru. Nesnižujeme tedy počet jízdních pruhů. V tomto případě, kdy budeme připravovat vodorovné dopravní značení, budeme potřebovat na několik hodin stáhnout dopravu v jednom směru do jednoho jízdního pruhu,“ říká Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic.

V neděli se totéž bude odehrávat ve směru na Brno, přičemž do začátku odpolední špičky musí omezení skončit. „Uděláme to samozřejmě tak, abychom se netrefili do dopravní špičky. Dnes dopoledne nebo v neděli pozdě odpoledne,“ dodal Rýdl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začíná modernizace dalšího úseku D1, a to mezi sjezdy Ostrovačice a Kývalka. Hostem ČRo byl Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic

Přípravné práce na modernizaci úseku mezi Ostrovačicemi a Kývalkou ale budou pokračovat hned v pondělí. Stavbaři tam vybudují přejezdy středního dělícího pásu a v okolí obou exitů pojedou motoristé až do poloviny července ve dvou úzkých pruzích.

Úsek D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou patří mezi nejkratší, má jen 4 kilometry. Jeho modernizace podle Rýdla potrvá necelý rok.

„Cena je vysoutěžená firmou Skanska na 452 milionů korun. Nejdůležitějším údajem pro nás je délka záruky, což je 84 měsíců na odevzdané dílo. A to je nejdelší záruka nabídnutá ve výběrovém řízení,“ upřesnil.

Dodal, že na úsek mezi Ostrovačicemi a Kývalkou bude navazovat úsek dálnice D1, kde od 1. ledna 2016 podle návrhu ministra dopravy nebude třeba mít dálniční známku.

Dvacet kilometrů dálnice D1 už má nový povrch, na dalších zhruba pětadvaceti probíhá modernizace. Práce ovlivní i prázdninovou dopravu na dálnici. ŘSD plánuje také úplnou noční uzavírku jako v předchozích letech.

„Pravděpodobně to bude na začátku července, vypadá to na 4. a 5. července, kdy budeme bourat most u Hvězdonic. Vybrali jsme termín, kdy ze sčítání dopravy víme, že je tam nejmenší intenzita dopravy,“ poznamenal Rýdl.

Modernizace D1 k 22. 5. 2015 | Foto: Český rozhlas

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme