Na dálnice lze vyjet už jen s letošní známkou, řada řidičů se nechala nachytat

Řidiči musí mít ode dneška nové dálniční známky. Policisté od rána kontrolovali, zda si je opravdu nalepili. Hlídkovali mimo jiné i na hradecké dálnici D11.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola dálniční známky

Kontrola dálniční známky | Foto: Ondřej Vaňura | Zdroj: Český rozhlas

Řidiči, kteří dnes jeli po dálnici, museli mít na čelním skle novou známku. Starým dálničním kuponům totiž včera skončila platnost. Ode dneška bychom tak měli jezdit pouze s dálniční známkou pro rok 2013.

Policisté proto na řadě míst po celé republice už od rána kontrolovali nové známky. Výjimkou nebyla ani hradecká dálnice D11.

„Vůbec jsem si neuvědomil, že je dneska prvního,“ řekl jeden z řidičů, kteří se nechali nachytat s neplatnou dálniční známkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jedné z kontrol dálničních známek přihlížel redaktor ČRo Ondřej Vaňura

Pokuta za jízdu bez platné známky může být až pět tisíc korun. Dnes ale policisté řidiče spíš jen upozorňovali na to, že jim nový kupón chybí, a pokuty udělovali jen symbolické.

Našli se i řidiči, kteří si sice novou dálniční známku pořídili, ale zapomněli si ji vyplnit a nalepit. „Dálniční známku jsem měl u sebe, ale zapomněl jsem ji vyměnit,“ uvedl pan Ota, který dostal od policistů stokorunovou pokutu.

Policejní hlídka provádí kontrolu buď pomocí dalekohledu, nebo se vydává za vozidlem, pokud jí připadá, že nemá dálniční známku, jak vysvětlil Michal Kropáč z dopravní policie Královehradeckého kraje.

Řidiči si přitom musí dávat pozor nejen na to, aby měli platnou dálniční známku. Na skle jim nesmí zůstat ta stará. „Pokud by si řidič nestrhnul starou známku, muže se vystavit tomu, že bude postihován. Sankce je tam taky do pěti tisíc korun,“ upřesnil Kropáč.

Ondřej Vaňura, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme