Na dálnici D1 se vracejí dělníci, začíná první z velkých letošních uzavírek

Modernizace 160 kilometrů dálnice D1 vstupuje do třetí sezony. První letošní velké omezení čeká řidiče ode dneška mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem, kde ve směru na Brno pojedou 10 kilometrů jen jedním pruhem. Dělníci budou u Jihlavy a Velké Bíteše dokončovat to, co loni nestihli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Velké Bíteše začala další část modernizace dálnice D1

U Velké Bíteše začala další část modernizace dálnice D1 | Foto: Olga Štrejbarová

„No už se těším moc; Jestli se bude opakovat to, co bylo loni v létě, tak to bude super, moc si to užiju,“ reagují řidiči s trochou nadsázky na fakt, že po zimní přestávce se na dálnici D1 opět vracejí dělníci a s nimi několikakilometrová omezení.

Podle původních plánů ovšem na začátku třetího jara měla začínat druhá etapa modernizace, zatím ale neskončila ani ta úvodní. Stavbaři to zvládli pouze u Lokte a Šternova, zatímco u Jihlavy a Velké Bíteše budou pracovat až do prázdnin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dálnice D1 má před sebou třetí rok modernizace, jaké komplikace to řidičům přinese, zjišťovala Eva Kézrová.

„Nedošlo k modernizaci vozovky v pravém jízdním pásu,“ potvrzuje Ján Skovajsa z odboru pozemních komunikací ministerstva dopravy.

Téměř dva roky trvalo, než se od rozhodnutí modernizovat D1 začalo na dálnici pracovat. Ani samotné opravy jednotlivých úseků a příprava dalších nejdou úplně podle plánu.

Jediným pozitivním zjištěním je tak fakt, že se řidiči překvapivě bez problémů vypořádali s nočním zavřením dálnice i jízdou v opravdu úzkých pruzích. „Žádný problém. Myslel jsem, že to bude horší.“

Modernizace D1 v úseku Větrný Jeníkov - Jihlava | Foto: Český rozhlas

Aktuální situaci v uzavírkách a omezeních na D1 bude sledovat Zelená vlna Českého rozhlasu.

Eva Kézrová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme