Na dálnici D1 se zhruba za měsíc opět vrátí velké uzavírky

Už zřejmě za měsíc čekají řidiče na dálnici D1 první velké uzavírky. Letošní mírnější zima stejně jako loni nahrává dřívějšímu začátku stavebních prací. Dělníci se zhruba 21. března objeví u Jihlavy a Velké Bíteše, kde ve směru na Prahu budou pracovat na novém povrchu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modernizace D1, frézování vozovky

Modernizace D1, frézování vozovky | Foto: Petr Jansa

Kvůli instalaci mobilních svodidel ale od poloviny března čeká řidiče v obou místech zhruba týdenní jízda v jednom pruhu a tedy i kolony.

Navíc se kvůli stavbě mostu na jednu noc opět zavře D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší, tentokrát jen ve směru na Brno. To se zatím plánuje na předposlední nebo poslední březnovou sobotu.

Kromě modernizace čekají uživatele D1 i běžné opravy. Možná pro někoho překvapivě se ale stavbaři vrátí i na místa, kde už je nový povrch na obou stranách dálnice, tedy u Šternova a Lokte.

„Jednak jsou to práce, které stavbaři nestihli před zprovozněním, jednak jsou to práce, kdy musí opravit chyby, které se objevily před zprovozněním. Takže některé dílčí uzavírky by tam mohly být,“ vysvětluje generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa.

Modernizace za 549 milionů

Výběrové řízení na modernizace D1 mezi 29. až 34. kilometrem Hvězdonice - Ostředek už je u konce. Vítězem se podle rozhodnutí vládní komise stalo sdružení Metrostav, Swietelsky a Hochtief s cenou 549 milionů korun.

Není to ale ještě definitivní, protože běží 15denní lhůta na odvolání neúspěšných uchazečů.

„Firma Serenissima Costruzioni, která podala původně nejnižší cenovou nabídku, byla na doporučení hodnoticí komise vyřazena ze soutěže,“ potvrdil Českému rozhlasu mluvčí ŘDS Jan Rýdl.

„Důvodem je nesplnění podmínek stanovených v zadávací dokumentaci v požadovaném rozsahu, kdy italská firma ve své nabídce předložila neúplný soupis prací stavby v požadovaném rozsahu.“

O vítězích soutěží na modernizace dálnice u Měřína a Ostrovačic by komise měla rozhodnout v nejbližších dnech.

Modernizace D1 v roce 2015 | Foto: Český rozhlas

Eva Kézrová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme