Na dálnici D1 u Velké Bíteše končí omezení, stavba ale zůstane přes zimu nedokončená

Na dálnici D1 u Velké Bíteše po víc než půl roce končí omezení. Samotná stavba ale zůstane přes zimu nedodělaná. Zdržení způsobily dohady stavební firmy a státu o peníze. Místy je pouze dosypaná krajnice, i přesto ale dnes dálnici u Velké Bíteše otevřou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní uvedení do provozu stavby Vysočanská radiála, která propojí Kbelskou ulici se silnicí R10 na Mladou Boleslav | Foto: Filip Jandourek

Dělníci odstraňují z dálnice D1 u Velké Bíteše 650 výstražných sloupků. „Náš subdodavatel dopravního omezení posbírá značky Zet, které jsou dneska postaveny na vodícím proužku,“ řekl jeden z pracovníků.

Značky se sbírají na nejdelším souvislém omezení v historii dálnice – jde o téměř 10 kilometrů dlouhý úsek. Projektant Jiří Krátký předeslal, že to není lehké. „Podstavec značky má zhruba 25 kilo, značka samotná 5 kilo, takže celkově je to 30 kilogramů,“ upozornil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na dálnici D1 natáčela redaktorka Hana Mikulincová

Žádná technika dělníkům při sbírání značek nepomáhá. „Provádí se to způsobem, že jede značka nebo šipka, která je zde také nainstalována a před ní pracovníci firmy značky sbírají, prakticky se to sbírá ručně,“ vysvětlil projektant.

Do jara se v úseku pracovat nebude. Přibudou ale značky nové. „Ihned po odstranění dopravního značení, které bylo do této chvíle, nainstalujeme nové značení dle ustanovení, které nám vydalo ministerstvo dopravy. Bude označen celý úsek značkami ‚Nezpevněná krajnice‘, rychlost bude omezena na 110,“ dodal projektant.

Michal Malý, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme