Na dálnici D1 začíná částečná uzavírka kvůli opravě povrchu vozovky

Řidiči, kteří dnes vyjedou na dálnici D1 v okolí Brna, se musí připravit na omezení provozu. Začíná tam totiž dlouhodobá částečná uzavírka kvůli opravám povrchu vozovky mezi 194. a 200. kilometrem dálnice. Stavební práce budou probíhat od tří hodin odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona na dálnici D1 u Kozlova na Jihlavsku | Zdroj: ČTK

Policejní mluvčí Pavel Šváb ale upozorňuje, že řidiči by měli zbystřit pozornost mnohem dříve.

„Chtěl bych upozornit všechny řidiče, kteří o svátcích vyrazí na jihomoravské silnice a zejména na křížení dálnic D1 a D2 na to, že na dálnici u Brna se už budou chystat přípravné práce na částečné uzavírky, které budou probíhat v příštím týdnu,“ říká Šváb.

Motoristy proto vyzývá, aby dbali zvýšené pozornosti a dávali pozor na aktuální pohyb pracovníků údržby na dálnicích.

Práce jsou rozčleněny do čtyř etap a potrvají až do 23. června. „Týká se to zejména úseku Brno-jih a Brno-centrum, kde bude provoz přechodným dopravním značením regulován v poměru dva plus jedna plus jedna,“ informuje vedoucí jihomoravské dopravní policie Jindřich Rybka a dodává:

„Ve směru na Ostravu budou dva jízdní pruhy, ve směru na Prahu budou také dva jízdní pruhy, ale ten levý povede ve směru na Ostravu v protisměru a ty změny se budou provádět v jakýchsi etapách, protože samozřejmě je potřeba opravit celý povrch té dálnice, takže se to bude v průběhu těch oprav měnit.“

Modernizace dálnice D1 | Foto: ČTK

Vlasta Gajdošíková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme