Na dálnici D7 do Prahy jsou kolony. Silničáři začali u letiště opravovat vozovku

Pokud dojíždíte například z Kladna do Prahy po dálnici D7 za prací, měli byste od úterý počítat s komplikacemi v okolí pražského letiště. Dělníci tam začali opravovat silnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Olga Štrejbarová | Zdroj: Český rozhlas

Kvůli opravě uzavřeli silničáři část dálnice ve směru z Kladna do Prahy, konkrétně tříkilometrový úsek u sjezdu na pražské letiště. V noci už tam silničáři nainstalovali dopravní značky, které řidiče upozorní na uzavírku.

Dělníci postupně opraví oba jízdní pruhy ve směru do Prahy. Průjezdný tak bude vždycky jen jeden z nich. Řidiči proto budou muset počítat s tím, že se v tomto úseku zdrží.

Silničáři nejdřív budou frézovat stávající povrch silnice. Ten už je ve špatném stavu a je v něm také spousta prasklin. Nakonec položí na povrch silnice nový asfalt. Řidičům by se tam mělo jezdit lépe.

Na přelomu dubna a května pak silničáři kvůli opravě uzavřou oba pruhy D7 ve směru do Prahy. Řidiči proto budou moct jezdit jedním pruhem v protisměru nebo budou muset místo úplně objet. Oprava by podle odhadů měla být hotová v půlce května.

Sabina Vosecká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme