Na Děčínsko, Českolipsko a Liberecko dorazily další bouřky a prudké lijáky

Deště znovu zvedají hladiny řek na Děčínsku. Na Mandavě platí stav ohrožení a stoupají i další toky. Situace ale není nijak dramatická. Déšť také nezpůsobil žádné vážné problémy, jen v Horním Podluží hasiči čerpali vodu ze sklepa a u Roudnice spadl strom. Vodu ze sklepů čerpali také hasiči na sousedním Českolipsku a odstraňovali několik spadlých stromů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní laguny po bleskové povodni | Foto: Ivana Bernáthová

Napršet může až 70 litrů vody na metr čtvereční. Bouřky byly i v noci, kvůli nim dočasně stouply hladiny řek na Děčínsku, problémy s popadanými stromy byly hlavně na jihu území.

Bouřky může místy doprovázet silný vítr, proto je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu, který by mohly způsobit poletující předměty či pád ulomených větví.

Hasiči odstraňují následky noční bouře, energetici obnovují dodávky proudu

Číst článek

V noci bude skoro jasno, na východě zpočátku ještě oblačno s doznívajícími přeháňkami a bouřkami. K ránu místy mlhy. Teploty 18 až 14, na západě kolem 12 stupňů. Slabý proměnlivý vítr nebo bezvětří.

Zítra má být skoro jasno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Odpoledne a večer od jihozápadu přechodně oblačno a přeháňky a bouřky četnější. Teploty 27 až 31 stupňů, na horách kolem 20. Mírný jihovýchodní až východní vítr se v Čechách bude odpoledne a večer měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí. Lokálně se mohou vyskytnout silné nárazy větru, případně i kroupy a přívalové srážky.

Doporučujeme čtenářům sledovat web Počasí či radar Meteopressu.

Škody po bouřkách šplhají do miliónů korun. Pojistnou událost je třeba hlásit hned

Číst článek

Pavel Prouza, Michaela Vydrová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme