Na děti z olomouckých dětských domovů lze přispět i koupí punče

Dostudují, dospějí a musí opustit dětský domov. K tomu, aby se děti z těchto zařízení neocitly naráz na ulici a bez pomoci, jim má pomoct startovací byt. Právě k jeho pořízení poslouží výtěžek z dobročinné aukce na olomoucké radnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní náměstí v Olomouci

Horní náměstí v Olomouci | Foto: Alena Vykydalová | Zdroj: Český rozhlas

Do dražby věnovali dary například Václav Klaus, Jitka Molavcová, Michal David, Status Quo nebo Katarína Knechtová.

Svůj vzkaz pro Olomoučany s otevřeným srdcem a hlavně peněženkou poslal například i Igor Timko z kapely No name: „Čím více se takových věcí vydraží za co nejvíc peněz, za ty peníze se poté nakoupí byty určené pro lidi, kteří opouští dětské domovy a na ten rozběh normálního života ten byt budou potřebovat.“

Kromě triček, knih a podepsaných dresů se mohou účastníci aukce těšit i na různé kuriozity. Například herec Jiří Macháček věnoval cigaretové papírky a dosti netradiční obojek. Petr Fiala z kapely Mňága a Žďorp zase úplně novou vinylovou desku.

Na startovací byt pro děti z olomouckého dětského domova mohou lidé přispět i dalším příjemným způsobem. Když si na olomouckém náměstí koupí punč, jedna koruna automaticky putuje na konto sbírky. Startovací byt přijde na 650 000 korun, zatím je na kontě zhruba čtvrt milionu.

Blanka Mazalová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme