Na Domažlicku je celoevropský sraz motorkářů

Přes 200 motorek Honda Gold Wing pohromadě je možné o tomto víkendu spatřit na Domažlicku. Probíhá tu celoevropský sraz motorkářů, kteří přijeli ze 24 zemí, včetně Ruska, Portugalska nebo Irska. Utábořili se v kempu Babylon blízko hranic s Německem a své stroje předvedou v nedalekých Domažlicích a v Horšovském Týnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté kontrolují motorkáře | Foto: Ivana Schöffelová

Tuhle motorku na silnici nepřehlédnete. Jak říká mluvčí českého Gold Wing klubu Jaroslav Míč, je to skutečně obří stroj, který váží kolem čtyř set kilogramů.

„Motorkáři nám říkají, že jezdíme na autobusech na dvou kolech,“ uvedl Jaroslav Míč.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jany Kosové z motorkářského srazu pro Radiožurnál.mp3

Na sraz přijelo na dvou stech motorkách kolem 350 lidí, což se zdá na první pohled jako nepoměr. Hlavním bodem všech srazů jsou vyjížďky, což je opravdu podívaná, obzvlášť večer nebo v noci, protože ke Gold Wingům patří pořádná světelná výzdoba.

Přestože se jedná o velký motorkářský sraz, policie je v klidu a žádná mimořádná opatření nenachystala. Účastníci nejsou žádní pekelní andělé, ale většinou lidé ve středním a vyšším věku. Jednomu je dokonce 82 let. Policie pouze dělá doprovod při zmíněných vyjížďkách.

Jana Kosová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme