Na Domažlicku se po rekonstrukci otevírají dvě silnice v Hlohové a Krchlebech

V Plzeňském kraji skončily dvě rozsáhlé rekonstrukce vozovek. V obou případech se pracovalo nedaleko Staňkova na Domažlicku a na obou silnicích se oficiálně obnoví provoz dnes před polednem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na silnici | Foto: Radana Schaeferová

Zcela nové silnice se dočkali řidiči v Hlohové na Domažlicku. A ulevilo se i obyvatelům.

Rekonstrukce zdejší komunikace totiž začala už v loňském roce a zahrnovala kompletní opravu vozovky včetně odvodnění, kanalizace a podobně.

„Realizovaný úsek, který se otvírá v současné době, měří 1520 metrů a staveniště bylo na průtahu obcí. Předpokládané náklady pro Plzeňský kraj jsou ve výši 23,5 milionu a obec Hlohová zaplatila 17,5 milionů,“ upřesňuje vedoucí krajského odboru dopravy Jaroslav Vejprava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Domažlicku se po rekonstrukci otevírají dvě silnice. Podrobnosti zjišťovala Jitka Englová

Ještě před polednem se ale nedaleko Staňkova slavnostně otevře i další silnice třetí třídy, a to průtah obcí Krchleby.

„Byla provedena totální rekonstrukce v celkové délce 800 metrů. Silnice měla různé výškové uspořádání, upravovaly se křižovatky, město Staňkov, jehož součástí Krchleby jsou, vybudovalo chodníky, prováděla se tam kanalizace a tak dále. Jednalo se o společnou akci s městem Staňkov, za Plzeňský kraj byly náklady 16 milionů korun, bylo to financování z Regionálního operačního programu Jihozápad,“ doplnil Vejprava.

Staňkov do rekonstrukce investoval zhruba 2,5 milionu korun, za které vybudoval autobusové zastávky, chodníky, obrubníky a kanalizaci.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme