Na dům v Kuřimi se zřítil kus skály. Nikdo nebyl zraněn

V Kuřimi na Brněnsku se v pátek vpodvečer sesula část skalního masivu a zavalila dvůr rodinného domu v ulici Podhoří. Nikdo přitom nebyl zraněn. Dva obyvatelé domu, kteří byli uvnitř, slyšeli hluk a stihli utéct na ulici. Skála o rozměrech přibližně osm krát čtyři metry se rozpadla na několik balvanů, které zavalily dvůr a prorazily zdi dvou místností. Škody zatím nejsou vyčísleny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skalní hřbet NPP Lochkovský profil | Foto: Martin Lejsal

Přivolaný statik konstatoval, že polovina zavaleného domu je neobyvatelná, ale druhou polovinu mohou majitelé při zachování opatrnosti používat. Protože není vyloučen další sesuv kamenů i v okolí, hasiči upozornili sousedy, aby nevycházeli na dvůr. Uzavřeli také poškozenou vyhlídkovou terasu na vrcholu skály.

V pondělí posoudí případné ohrožení dalších domů geolog. Vedení města v současnosti zjišťuje, komu pozemek se skálou patří. Majitel by se pak měl postarat o její zabezpečení.

Vlasta Gajdošíková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme