Na dvou poškozených dálničních mostech v Ostravě-Přívozu se sníží rychlost na 30 km/h

Ředitelství silnic a dálnic potvrdilo, že na dvou poškozených dálničních mostech v Ostravě sníží povolenou rychlost na pouhých 30 kilometrů v hodině. Vychází přitom z konečných výsledků listopadových zátěžových testů. Dalším opatřením je svedení provozu do jednoho jízdního pruhu a na mosty nesmí i nadále těžká auta. Řidičům se to vůbec nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z prasklin na dálničním mostě | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

„Dálnice od Bohumína na Olomouc – to je autodrom,“ říká jeden z řidičů. „Nemám k tomu slov,“ přidává se další.

Řidiči jsou na jednu stranu nespokojení, na druhou jsou rádi, že se přes most dá vůbec projet. V kritickém místě je rychlost snížená na 50 kilometrů v hodině a projedou tu pouze osobní auta.

Přehrát

00:00 / 00:00

O snížení rychlosti na 30 km/h na dvou poškozených dálničních mostech v Ostravě informuje redaktor Martin Knitl

„Ve spolupráci s městem Ostrava realizujeme avizovaná dopravní opatření na obou mostech. Nejpozději od příštího týdne by tam měla být snížena rychlost na 30 kilometrů v hodině,“ říká Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic.

Ten nedokáže odhadnout, jak dlouho budou oba mosty v ostravské části Přívoz obklíčené zákazovými dopravními značkami a jak dlouho musí řidiči kamionů najíždět na dálnici jinudy. „Očekáváme, že tento stav by mohl vydržet do konce zimní stavební přestávky,“ dodává Rýdl.

Měření nosnosti dálničního mostu | Foto: Martin Knitl

Trpělivost postupně ztrácí i Moravskoslezský kraj. Hejtman Miroslav Novák z ČSSD žádné další informace nemá: „Co na to říci? Je to skutečně ostuda a věc státu. Obávám se, že se to dostane až k dlouhým soudním sporům.“

Jasněji by mohlo být v polovině ledna. Do té doby by se mělo Ředitelství silnic a dálnic dohodnout se stavbaři na konkrétním plánu oprav těchto dvou mostů.

Problematické mosty na dálnici D1 v Ostravě-Přívozu | Foto: Český rozhlas

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme