Na farmářských trzích v Pardubicích lidé vajíčka neseženou

Po zimní pauze se znovu začínají v mnoha městech po celé republice konat farmářské nebo selské trhy. Své místo si farmáři našli i v Pardubicích. Ani tam ovšem zákazníci neseženou před Velikonocemi levnější vajíčka – neseženou totiž vůbec žádná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vajíčka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Prodávat vajíčka na trzích je totiž kvůli hygienickým předpisům velmi náročné. Vejce musí být označena razítkem a to je pro většinu drobných chovatelů problém.

„My jsme prodejce nenašli, i když jsme jednali s paní, ale ta zase byla daleko a měla to do Pardubic trochu z ruky, takže už by se jí to zase nevracelo ekonomicky,“ říká organizátorka trhů Vanda Rektorisová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Drahomíra Bačkorová se zajímala o zboží nabízené na pardubických farmářských trzích

Asi jedinou možností, jak sehnat levnější, čerstvá a česká vajíčka, je tedy pokusit se najít ve vesnici drobné chovatele, kteří mají přebytek. Je jich ale čím dál tím méně. Většina z nich už totiž své zákazníky má, hlavně známé a příbuzné.

Návštěvníci farmářských trhů ale i tak většinou neodejdou s prázdnou. „Jdou si koupit to své pečivo, sladké, koupí si zeleninu, koupí si nějakou klobásu a jdou domů,“ popisuje Vanda Rektorisová chování stálých zákazníků.

Zdražení vajec trápí chovatele a spotřebitele také v Maďarsku

Číst článek

krw, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme