Na filmovém festivalu možné také líčení ve stylu filmových hvězd

Karlovy Vary žijí předposledním dnem filmového šílenství. S letošním festivalem je mimo jiné úzce spjaté i hvězdné líčení. Mohou se o tom přesvědčit stovky žen, které korzují hlavní třídou lázeňské metropole. Tady totiž profesionální vizážisté zdarma poradí a nalíčí nespočet zájemkyň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. filmový festival Karlovy Vary, předvádění líčení. | Foto: Filip Jandourek

Už z dálky vaši zvědavost vzbuzuje příjemná hudba a fronta desítek žen, které v pátek dopoledne už půl hodiny před začátkem akce čekají až budou moci obsadit křeslo a projít proměnou.

Tak jako paní Charlota z Karlových Varů. Neskrývá svůj věk a v 60 letech trvá na tom, že by, každá žena měla dbát o zevnějšek v kterémkoli věku.

„Mně na mě záleží, a chci ještě někomu líbit. Člověk má taky občas pro sbe něco udělat,“ sděluje svou životní filozofii.

Úkolu se zmocnila sympatická vizážistka Julie Šenbauerová z Prahy. Paní Charlota má blonďaté krátké vlasy, světle modré oči a přišla už nalíčená.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Pavla Sofilkaničová byla v Karlových Varechu jedné z festivalových atrakcí - líčení ve stylu filmovýh hvězd

Zvolila perleťově modré stíny a výrazně růžovou rtěnku. Julie má ale jasno, takhle rozhodně ne.

„Vybrat vám světlejší stíny, nejspíš hnědo-zlatou, aby to na vás nebyl moc tvrdé. Rtěnku – taky nějakou naturální barvu,“ hodnotí kosmetička.

Nejdříve je třeba Charlotu odlíčit, vyčistit pleť a pak můžeme přistoupit na samotné líčení. Hydratační a podkladový krém jsou nezbytností.

Jak Julie řekla, zvolila zlato-hnědé stíny, které nanáší prstem. Následuje kouřové líčení kolem očí…

„Do konce očního víčka nanáším hnědou tužku po celé délce řas. Protáhnu tužku do linky, nemusí být přesná. Vezmu si štěteček, kterým to propracuji...,“ popisuje svůj proces vizážistka.

Posledním krokem je nános rtěnky. Matně fialová bude paní Charlotě určitě slušet.

„Hezký, je to nezvyk. Jsem zvyklá na ty svoje,“ hodnotí proměnu festivalová návštěvnice.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme