Na hlavním ústeckém nádraží už lidé opět kupují lístky v odbavovací hale

V Ústí nad Labem už lidé při kupování jízdenky na vlak nezmoknou. Dočasné pokladny před hlavním nádražím dnes skončily a lístky už se opět prodávají v odbavovací hale. Je to další krok k obnově normálního provozu po červnové povodni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zrekonstruovaná výpravní budova hlavního nádraží v Ústí nad Labem | Zdroj: ČTK

„Mně to bylo celkem jedno. Jsem rád, že to bylo funkční a že si s tím tak dobře poradili. Akorát mě překvapilo, že tak dlouho trvalo, než to zprovoznili. Fronty budou, buď tady, nebo vevnitř, takže je to jedno. Mně je jedno, kde to je…“

Tak reagovali někteří cestující na zprávu, že příště už si pro jízdenku půjdou do odbavovací haly, kde se kromě pokladen otevře i ČD centrum a ochoz v patře. Velká voda na nádraží způsobila škody za necelé dva miliony korun a zhruba tolik stály i opravy, výměna elektroinstalace a vysoušení.

Přehrát

00:00 / 00:00

O návratu pokladen do haly ústeckého hlavního nádraží informovala reportérka Gabriela Hauptvogelová

„Na hlavním nádraží voda vystoupila do výše cca 1,4 metru a samozřejmě došlo k zatopení odbavovacích prostor, podchodu, eskalátorů, výtahů, pokladen. Nicméně se nám podařilo zprovoznit to do takového řekněme provizoria,“ hodnotí po čtyřech měsících od povodně krajský šéf majetku Českých drah Patrik Konopásek.

Odbavovací hala se vysoušela o měsíc déle, než předpokládal. Ani teď ale ještě není nádraží zcela v suchu. Třeba úschovna zavazadel zatím zůstane na nástupišti.

„Pokračují drobné úpravy ve sklepních prostorách, ale ty cestující nezaznamenají. Nefungují zatím eskalátory, to je záležitost, která náleží našim kolegům na železnici, Správně železniční dopravní cesty. Ale i tady pokračují montáže tak, aby ty eskalátory byly v krátké době spuštěny,“ říká Konopásek.

Jednu z cestujících právě odbavila Ivana Kaucká. Těší se, až se vrátí zpátky do haly. „Samozřejmě, my se těšíme všichni. Budeme mít všechno při ruce, pracovní podmínky jsou tam lepší a určitě tam bude i tepleji. Tady máme přímotopy, jinak bychom tu nemohli obsluhovat zákazníky,“ tvrdí.

Budky zmizí od nádraží zřejmě zítra.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme