Na Hodonínsku se objevil další případ alkoholu s obsahem metanolu

Hodonínská policie prošetřuje další případ otravy metanolem. Asi před měsícem se alkoholem koupeným na jihu Moravy otrávil muž z Prahy. Díky rychlému zákroku lékařů je v pořádku. Podrobnosti o tom, jak muž nebezpečný alkohol získal, policie zatím zveřejnit nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Policie nyní prověřuje veškeré okolnosti tohoto případu, čekáme především na výsledky expertiz zajištěné tekutiny, a proto z taktických důvodů nebudeme zveřejňovat další podobnosti,“ říká mluvčí hodonínské policie Lenka Drahokoupilová.

Při metanolové kauze zemřel zhruba před dvěma lety ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku muž. Proces v této kauze se nyní koná u hodonínského soudu. Verdikt by mohl padnout na jaře.

Aféra kolem ilegální výroby lihovin, které obsahují jedovatý metylalkohol, vypukla v září 2012. Zemřelo pět desítek lidí, poškozených je 140, mnozí mají těžké zdravotní následky.

Několik desítek lidí kvůli tomu čelí obžalobě. Proces s hlavní zlínskou větví skončil loni v květnu, kdy dva údajní hlavní míchači Rudolf Fian a Tomáš Křepela dostali doživotí.

ČTK, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme