Na horách jsou o Velikonocích lepší podmínky než o Vánocích

Sportovcům vyřešila sněhová nadílka v závěru března dilema, jestli stráví Velikonoce v sedle kola, nebo na lyžích. Druhá varianta je správně. Takové podmínky jako teď lyžaři ani provozovatelé skiareálů v posledních březnových dnech dlouho nepamatují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Bouřňáku. | Foto: David Kalvas

Čerstvý sníh v týdnu zasypal šumavské stráně, a tak mohou tamní skiareály důstojně uzavřít letošní nadmíru vydařenou sezónu.

O prodlouženém velikonočním víkendu se rozjedou vleky na Kobyle. Sjezdovky v tomto zadovském areálu totiž mají padesáti - až stocentimetrovou vrstvu sněhu. A v sobotu a v neděli tam dokonce nabízejí večerní lyžování od 18 do 21 hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sněhové zpravodajství z jižních Čech připravila redaktorka Pavla Kuchtová

Vyznavači běžek si mohou ještě dát do těla na 20 kilometrech upravených tras, které vedou převážně ze Zadova a Churáňova.

Velikonoce až na dvaceti centimetrové vrstvě nového prašanu slibuje i nedaleká Kvilda. Lyžařské vleky tam o prodlouženém víkendu pojedou od 9 do 16 hodin, v sobotu a v neděli za snížené ceny a na Velikonoční pondělí jen za symbolickou desetikorunu na den. Upravený je i svah pro bobování a sáňkování, takže vyřádit se naposledy na sněhu mohou celé rodiny.

Rodinám je celou sezónu příznivě nakloněný Skiareál Lipno. V sobotu tam chystají retro závod v dobových kostýmech a malování vajíček, v neděli pak lyžování v plavkách či šortkách, přičemž otužilci budou mít skipas za poloviční cenu a snowboardisti si vyzkouší přejezd přes Kramolínskou louži. V pondělí se areál rozloučí se svými příznivci dvacetikorunovým skipasem.

Češi rádi lyžují v příhraničních rakouských skiareálech. Jen pár kilometrů od Vyššího Brodu leží rodinné středisko Sternstein. Tam panují na závěr sezóny ideální podmínky; lyžuje se na pověstně upravených sjezdovkách, které pokrývá 45 až 65 centimetrů sněhu. Otevřeny jsou všechny tratě o celkové délce 5 km a také dětský park Elefuntasia.

Na Sternstein se vyplatí zajet ve dvou a na pokladně předložit průvodce Grenzgenial. V takovém případě zaplatí za celodenní skipas pouze jedna osoba a druhá lyžuje zdarma. Děti do 6 let lyžují zdarma taktéž.

Největším a nejrozsáhlejším šumavským skiareálem je rakouský Hochficht, jehož lyžařská houpačka se rozkládá na třech kopcích a nabízí tak 21 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Kryje je metrová vrstva sněhu s čerstvým prašanem navrch. Podmínky jsou lepší než o Vánocích, teď jsou navíc sjezdovky poloprázdné a děti do deseti let v doprovodu rodičů lyžují jen za dvě eura.

A kdo by dával přednost bílé stopě, v nedalekém běžeckém areálu Schoeneben, který kopíruje českou hranici, je strojově upravených 63 kilometrů stop. Takové podmínky jako na Velikonoce tu běžkaři nezažili celou zimu.

Pavla Kuchtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme