Na horách napadl nový sníh, sněžit má i zítra

Do nejvyšších českých hor se vrátila zima. Na hřebenech Krkonoš, Jeseníků a Krušných hor leží nový sníh a také řidiči ráno museli přizpůsobit jízdu zimním podmínkám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžení | Foto: Jan Rosenauer

V Krkonoších napadlo do pěti centimetrů sněhu a dál se objevují husté sněhové přeháňky. Sníh se drží i v podhůří, na hřebenech ho ale silný vítr vyfoukává. Ve Špindlerově Mlýně ráno naměřili tři stupně pod nulou, na Luční boudě mínus pět.

Na vozovkách horských silnic sníh nezůstává, přesto řidiči musí zvýšit pozornost zvláště v nejobtížnějších úsecích Hoffmanovy boudy a Malá Úpa. Trutnovští silničáři vyslali do hor sypač s pluhem.

Zima se vrátila i na horské cesty v Jeseníkách. Se sypači vyjeli do terénu cestáři na Šumpersku i Jesenicku. Sníh se držel hlavně v Červenohorském sedle.

Sněží také v Krušných horách. Například na Božím daru přes noc napadly asi dva centimetry nového sněhu a další stále připadává. Navíc se má přidat i silnější vítr. Silničáři zatím vyjíždět nemuseli, jsou nato ale v případě potřeby připraveni.

Meteorologové očekávají, že na horách místy napadne až kolem deseti centimetrů nového sněhu. Sněžit má i zítra, už bude ale o něco tepleji.

Igor Maňour, Eliška Pilařová, Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme