Na horách připadl nový sníh. V řadě areálů vlekaři znovu technicky zasněžují

Po nadprůměrně teplých dnech to vypadá, že do Česka přijde opravdová zima. Teploty podle předpovědí klesnou pod bod mrazu a na některých místech zůstanou pod nulou celý den. V noci na dnešek na horách i trochu sněžilo. Díky tomu se značně zlepšily podmínky v Krkonoších.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžné dělo | Foto: Michal Malý

Například na Horních Mísečkách napadly přes noc zhruba čtyři centimetry nového sněhu. V Peci pod Sněžkou ale sněžilo jen chvíli.

Na hřebenech je teplota kolem minus šesti stupňů, ve střediscích pak lehce pod nulou. Pro některé vlekaře to znamená, že mohou znovu začít zasněžovat.

Areálů v provozu zatím mnoho není, lyžuje se jen v omezené míře. Pokud se ale naplní očekávání meteorologů, do tří dnů by se v Krkonoších mohlo lyžovat už ve většině středisek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na horách se zatím lyžuje jen v omezené míře, meteorologové ale očekávají ochlazení a sníh

Asi nejlepší podmínky pro lyžování jsou teď v Krušných horách na Klínovci, kde jsou otevřené dvě sjezdovky. Jezdí se také na červené sjezdovce v Říčkách v Orlických horách.

Horší je situace v Jizerských horách. V noci sice také sněžilo, připadlo ale jen několik málo centimetrů. Nemrzne, teploty zůstávají mírně nad nulou. Ochladit by se mělo až během dnešní noci. Provozovatelé areálů doufají, že pak budou moci spustit sněžná děla.

Špatné jsou v Jizerských horách i podmínky pro běžecké lyžování. Osud Jizerské padesátky tak zůstává nejistý. Pořadatelé věří, že slibované ochlazení pomůže, sníh by ale stejně bylo nejspíš nutné vyrobit jinde a pak jím pokrýt stopy.

Šárka Škapiková, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme