Na horách se lyžuje, mráz a nový sníh podmínky opět vylepšily

Krkonošská lyžařská střediska hlásí perfektní podmínky pro lyžování. Dnešní noc přinesla do hor opět výrazné ochlazení a také nový sníh. Díky mrazu může pokračovat i technické zasněžování.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skiareál v Horních Mísečkách

Skiareál v Horních Mísečkách | Foto: SKIAREÁL Špindlerův Mlýn

„Situace se zase vylepšila, přišly velké mrazy. Je tady skoro 8 stupňů pod nulou, dá se dobře technicky zasněžovat. V noci ještě trochu sněžilo, lyžování je jak v plné sezóně,“ říká Zdeněk Spilka z areálu na Horních Mísečkách.

Vleky jedou hned v několika krkonošských střediscích – ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, na Černé hoře, v Mladých Bukách nebo v Malé Úpě. Tam, kde vleky nespustili ještě tento víkend, určitě to udělají v příštím týdnu.

Včera ve Špindlerově Mlýně lyžovaly odhadem 2 tisíce lidí a dá se předpokládat, že i dnes se do středisek vydají tisíce lyžařů.

Na běžkaře čekají upravené stopy

Do upravených stop se mohou o tomto víkendu také vydat první běžkaři. Lyžařské areály začaly s úpravou hned na několika místech, podmínky jsou prý ideální.

„Máme upraveno skoro 20 kilometrů běžeckých tratí jak na bruslení, tak na klasiku. Dnes tady končí běžecké závody, takže tratě budou otevřené úplné všechny. Jejich kvalita je jako v plné sezóně,“ hlásí Zdeněk Spilka.

Rolby upravily tratě i nad Pecí pod Sněžkou.

Pozadu nezůstávají ani Orlické hory – je otevřený lyžařský areál v Deštném v Orlických horách a v příštím týdnu se začne lyžovat i v Říčkách. Rolby se i zde vydají na úpravu běžeckých tratí.

Lucie Maňourová, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme