Na hořovickém zámku se psalo Ježíškovi. Dopisy mu předávali sami andělé

Stovky dětí využily hořovickou andělskou poštu. Vždy před Vánoci se děti sejdou v místním barokním zámku, aby tam napsaly Ježíškovi. Přitom se potkají nejen se svými kamarády ze škol a školek, ale také s anděly. Letos se akce uskutečnila už poosmé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořovický zámek navštívilo o první Hradozámecké noci přes 600 lidí | Foto: Petr Kološ

Andělů bylo na zámku sedm, první dva seděli hned za zámeckými vraty. Od dětí si brali adresu, aby jim Ježíšek mohl z nebe odpovědět.

„A máš napsaný dopis pro Ježíška? Nemáš? Tak si ho napíšeš tady za rohem u dalších andílků a pak půjdeš po schodech nahoru a tam ho hodíš do kastlíku, do nebeské pošty,“ udílí instrukce jeden z andělů.

Napsat Ježíškovi samozřejmě není jen tak. Zvlášť, když ještě nechodíte do školy. „Jak se píše milej Ježíšku?“ ptá se předškolačka Róza, která se s písmenky ještě lopotí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na osmém ročníku akce Andělské zvonění na zámku v Hořovicích natáčel reportér Petr Kološ

Andělské zvonění pořádá organizace Hořovický domeček, která se stará o volný čas dětí z celého okolí.

„Scénář jsem si vymyslel před sedmi lety, protože sedmý ročník máme zdárně za sebou, a zatím to funguje. Chodí nám potom maily nebo dopisy, že je to hezká akce, která v republice pravděpodobně nemá moc obdoby,“ říká za organizátory Tomáš Klokočník.

Běžně sem jezdívá přes 500 lidí. Nelákají je jen andělé nebo vyzdobený zámek. Je tu i řada výtvarných dílen.

„Letos děti skládaly a lepily vánoční hvězdy, zdobily si perníčky a malovaly skládací anděly. Mohly si pouštět skořápky z ořechů, prohlédnout si vánočně nazdobené stromečky, betlémy a všechno vánoční, co bylo v zámku k vidění,“ popisuje Tomáš Klokočník.

Hitem letošních Vánoc budou malé dotykové počítače – takzvané tablety. Tvrdí to alespoň oba andělé, kteří dětem s psaním vánočních přání pomáhají.

S napsanými dopisy děti stoupají po schodech ke stanovišti andělské pošty. Postupně je házejí do velké bedny. Přitom zvoní na andělský zvonek. Pak se s krásnými anděly, kteří nebeskou poštu obsluhují, chtějí vyfotit. Posléze šťastní odcházejí domů, s pocitem, že to letos Ježíškovi vánočním dopisem náramně usnadnily.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme