Na hranicích se Slovenskem se prodlužují kolony kamionů

V souvislosti se zavedením elektronického mýta na Slovensku se na hraničních přechodech se Slovenskem prodlužují kolony kamionů, jejichž řidiči čekají na registraci do systému. V noci na dnešek zablokovaly kamiony i dálnici D2 u Břeclavi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony zablokovaly dálnici D2 u Břeclavi | Zdroj: ČTK

V Mostech u Jablunkova se kolona přes noc prodloužila. Dnes měří již přes dva a půl kilometru. Včera odpoledne stála před hraničním přechodem zhruba stovka kamionů, dnes je to více než dvojnásobek. Řidiči, kteří zde čekají i přes šestnáct hodin, se v mrazivém počasí příliš nevyspí. Obávají se také, že jim někdo kamion vykrade.

Kamiony, směřující na Slovensko, nově zablokovaly i dálnici D2 u Břeclavi. Řidičům ve většině případů chybějí palubní jednotky mýtného, své kamiony odstaví a jedou si je zakoupit na Slovensko. Na dálnici se tak nejprve zaplnil odstavný pruh, posléze i celý levý jízdní pruh. Problémy musela řešit policie. Kolona byla dlouhá přes tři kilometry.

Dopoledne bylo rozhodnuto, že budou na slovenské území kamiony vpuštěny s tím, že si musí po cestě do Bratislavy palubní jednotku elektronického mýtného vyřídit. Do odpoledne by tak měly všechny vozy odjet na Slovensko.

Elektronické mýtné pro vozidla nad 3,5 tuny zavedlo Slovensko od 1. ledna. Řidiči musí platit za jízdu nejen po dálnicích, ale i na vybraných úsecích silnic první třídy. Slovenští autodopravci se proto bouří.

Michal Schoffer, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme