Na Hranicko dorazí ‚putující kontejner‘

Speciální uzamykatelný kontejner ode dneška postupně objede sedm obcí na Hranicku. Během čtrnácti dnů se zastaví ve vesnicích, které nemají vlastní sběrný dvůr. Lidé se tak mohou zbavit vysloužilých elektrospotřebičů, které čeká ekologická recyklace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akce "Zatočte s elektroodpadem" v Mnichově Hradišti | Foto: Jana Huzilová

Jen za loňský rok se putující kontejner zastavil na více než čtyřech stech místech v republice. Dnes se na jeho příjezd mohou těšit lidé v Polomi. Během jarního úklidu se mohou pohodlně zbavit těžkého elekroodpadu.

Jak dodává Marta Pavelková, obyvatelka Olšovce, kam kontejner také míří, takovouto službu místní vítají:

„Čím jsme vyspělejší společností, tím takového odpadu, jako jsou staré televize, mrazáky, lednice, je víc. Je lepší, když se to dá do kontejneru, než aby skončily někde v příkopu u lesa, jak to často vidíme.“

O likvidace starých elektrospotřebičů se postará nezisková společnost, jejímiž akcionáři jsou přední výrobci velkých i malých elektrospotřebičů. Ta už od svého založení v roce 2005 zrecyklovala více než 100 000 tun elektroodpadu.

Jana Zemková, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme