Na hřebenech Krkonoš hořel penzion, lidé z něj stačili utéct

Hasičům se už podařilo dostat pod kontrolu požár penzionu Klárka v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Hořet tam začalo hodinu po poledni, rekreanti stačili z nedávno postaveného dřevěného domu včas utéct. Nikomu se tak nic nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u požáru penzionu v Horní Malé Úpě | Zdroj: ČTK

Podle starosty Horní Malé Úpy Jana Patzelta jde o menší penzion s asi dvaceti lůžky.

„Oheň hoří pod střechou a vítr to rozdmýchává, takže škody budou obrovské, určitě v řádech milionů korun,“ popsal starosta Radiožurnálu situaci krátce po vypuknutí požáru.

Plamenů si jako první všimla uklízečka při práci ve druhém patře budovy. „Když otevřela dveře od kuchyňky, tak se na ní vyvalil kouř a sálavé teplo. Snažila se utéct, vyběhla po schodech do druhého nadzemního podlaží a potom oknem vyskočila do sněhu,“ řekl vyšetřovatel hasičů Libor Halouzka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na místě požáru popsal Radiožurnálu starosta Horní Malé Úpy Jan Paclt

Na místo dorazilo pět hasičských cisteren z Pece pod Sněžkou, Trutnova a Horního Maršova, celkem zasahovalo asi 50 mužů.

Plameny už se jim podařilo zlikvidovat, nyní požářiště hlídají a dohašují případná ložiska.

Ještě před příjezdem hasičů bylo podle Patzelta nutné kvůli snadnějšímu přístupu vyfrézovat komunikaci k chatě, protože v Krkonoších momentálně hustě sněží.

Škoda se odhaduje na 2,5 milionu korun

Proč penzion postavený teprve před šesti lety vzplál, zatím není jasné. Jednou z možných příčin by mohl být zkrat v eletroinstalaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Václav Plecháček se s informacemi o požáru přihlásil do Odpoledního Radiožurnálu

Škoda se podle prvních odhadů vyšplhá ke dvěma a půl milionu.

Reportér Českého rozhlasu z místa hlásí, že ačkoliv zvenku chata nevypadá příliš poškozená, uvnitř ji oheň výrazně poničil. Hořelo jak v přízemí, tak v horních dvou patrech.

Od vyhoření Petrovy boudy loni v létě jde podle hasičů o největší požár na hřebenech nejvyšších českých hor. Z památkově chráněné budovy zůstaly jen trosky, expertízy prokázaly úmyslné založení.


Zvětšit mapu

Václav Plecháček, Martin Hromádka, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme