Na jedné z nejvytíženějších křižovatek v Olomouci-Hodolanech začne oprava semaforů

Provoz na frekventované křižovatce u Hodolanského divadla v Olomouci od příštího týdne až do konce dubna zkomplikuje oprava starých semaforů. Modernizace signalizačního zařízení bude stát zhruba osm milionů korun a po jejím dokončení se zvýší průjezdnost této důležité křižovatky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semafory | Foto: Jan Rosenauer

Světelná signalizace na křižovatce Tovární a Rolsberské ulice, na které se protínají hlavní silnice z Olomouce ve směru na Šternberk, Přerov a Ostravu je v havarijním stavu.

Od zítřka budou zúženy jízdní pruhy za křižovatkou na ulicích Lipenská a Tovární. Místní tu počítají s ještě delšími kolonami aut, prachem a hlukem.

Smiřuje se s tím i Pavlína Sekyrová, která bydlí v ulici, kudy vede výpadovka na Šternberk:

Přehrát

00:00 / 00:00

O opravě semaforů natáčela redaktorka Blanka Mazalová

„Já naštěstí pracuji v Litovli, takže přes den tady nejsem. A večer už provoz nebývá tak silný. No ale bude to špatné.“

Další z obyvatel městské části Hodolan Svatopluk Losert už teď plánuje jinou trasu do práce:

„Zaprvé si rozmyslím, jestli sem pojedu. Budu se holt muset obrnit trpělivostí a budeme to muset nějak přečkat. Doufejme, že potom to bude vypadat lepší a křižovatka bude průjezdnější.“

Hodolanská křižovatka má nejstarší signalizaci v Olomouci. Po rekonstrukci na konci dubna by už měla umět vyhodnotit aktuální dopravní zatížení. Zlepšit by se měla především plynulost provozu.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme