Na jedno volné místo připadá v Karviné téměř 60 nezaměstnaných

V oblastech nejvíc postižených nezaměstnaností dál ubývá volných míst. Například v Moravskoslezském kraji má pracovní úřad jen 3 200 nabídek pro 85 tisíc uchazečů. Dnes tato čísla zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí. Nejhorší situace v celé republice je na Karvinsku a Bruntálsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Dvě oslovené ženy jsou rády, že našly aspoň něco. Uklízí v Karviné chodníky a parky. Je to špatné, protože opravdu není z čeho vybírat, potvrzuje Vladana Piskořová z ostravské pobočky úřadu práce.

„Nejhorší situace je tentokrát v okrese Karviná s 58,1 osobami na jedno volné pracovní místo. Právě v tomto okrese je opravdu velmi málo volných pracovních míst, je jich 400 k tomu počtu 22 tisíc nezaměstnaných,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vývoji nezaměstnanosti v Moravskoslezském kraji informoval reportér Martin Knitl

V porovnání s Karvinskem má Ostrava zhruba stejný počet nezaměstnaných. Volných míst je ale třikrát tolik. I tak je to zoufalé, svěřují se ti, kteří si na pobočkách pracovního úřadu v krajském městě čtou vývěsky s inzeráty.

Tito dva muži se živili jako řidiči. „Bohužel tady je to úplně bezpředmětné. Když pošlu email, už je to obsazené,“ popisuje svou zkušenost první z nich. „Jde jen třikrát prodloužit, takže už jsem skončil, takový je zákon. Je to katastrofa,“ dodává druhý.

Další velký problém se týká absolventů škol. V evidenci je více než šest tisíc mladých lidí, kteří nenašli žádné uplatnění. Jsou to hlavně středoškoláci a učni.

Celkový podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji stoupl na 9,8 procenta.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme