Na jezu v Olomouci se utopila učitelka a její žák

Školní výlet na raftech v Olomouci poznamenala tragédie. Pod jezem v Mlýnském potoce v části obce Řepčín skončili pod vodou tři lidé. Učitelka a její žák se utopili, instruktor je ve vážném stavu v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté pátrají po druhé oběti neštěstí, které se stalo 9. června při raftování na Mlýnském potoku v Olomouci | Zdroj: ČTK

Během plavby se kolem druhé odpoledne začal topit jeden z chlapců. Učitelka i instruktor mu skočili na pomoc, ale voda je strhla také. Žena, která byla pod vodou podle odhadu 10 až 20 minut, utonula, instruktora se záchranářům podařilo resuscitovat.

„Jednalo se o tři osoby. Po příjezdu našich posádek byla objevena žena, kterou jsme začali okamžitě resuscitovat. Bohužel se nám to nepovedlo. Muže, který dělal pravděpodobně vodáckého instruktora, jsme zresuscitovali. Okamžitě jsme ho převezli do fakultní nemocnice v Olomouci na oddělení urgentního příjmu,“ řekl ředitel olomoucké záchranné služby Ivo Mareš.

Chlapce našli potápěči až po třech hodinách. Na místě zůstávají hasiči a policisté. Dorazil také psycholog. Ostatní děti by měly být v pořádku. Podle záchranářů jsou jen lehce podchlazené.

Jen letos jde v Olomouci o druhé podobné neštěstí. Na konci března se matka snažila zachránit svého tonoucího syna. Proud ji ale strhl. Jedenáctiletého chlapce nakonec zachránila Jana Coufalová, která jela kolem na koni. Matku se jí ale vytáhnout z vody nepodařilo.

Gabriela Adámková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme