Na jihlavský krajský úřad loni přišlo 290 stížností, některé z nich úředníky pobavily

Devět petic a 290 stížností dorazilo v loňském roce na krajský úřad v Jihlavě. Lidé v nich bojovali proti slučování škol, za nové silnice nebo za delší otevírací dobu v obchodech. Řadě z nich ale úředníci nevyhověli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labyrintem podzemních chodeb je protkáno celé centrum Jihlavy | Foto: Martin Váňa

Mezi nejprohranější petice loňského roku patřil například dokument proti stavbě spalovny v Jihlavě. Aktivisté se kvůli ní dokonce na krajském úřadě pohádali se zastupiteli před jejich zasedáním. Petice proti spalovně ovšem nic nezměnila a o její stavbě se jedná dál.

Velké emoce mezi lidmi vyvolalo také plánované sloučení havlíčkobrodského gymnázia se sousední zdravotní školou. Petici, kterou lidé sepsali, nakonec vedení kraje vyslyšelo a školy prozatím nesloučilo.

Kromě archů se stovkami podpisů obdrželi krajští úředníci i desítky stížností. Některé z nich byly ale dost zmatené. Lidé si v dopisech často stěžují hned na několik věcí najednou.

„Občan si například stěžuje, že prodejna v místě jeho bydliště má otevřeno tak, jak se mu to nehodí. Nebo že pokáceli nějaký strom, který se mu líbil,“ říká mluvčí krajského úřad Eva Neuwirthová.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme