Na jihovýchodní Moravě přibývá lidí bez práce

Na jihu a východě Moravy opět stoupl počet nezaměstnaných. Ke konci února evidují úřady v Jihomoravském a Zlínském kraji více než sto tisíc nezaměstnaných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Zatímco na jižní Moravě činí podíl nezaměstnaných 8,8 procenta, Zlínský kraj má o desetinu méně. V každém z regionů přitom oproti lednu přibylo zhruba pěst set uchazečů o práci.

„Nárůst je pořád daný stagnací hospodářství a to se projevuje už v tom, že máme větší procento a větší počet nezaměstnaných mužů než nezaměstnaných žen,“ vysvětluje ředitelka jihomoravského úřadu práce Marie Cacková.

V tuto chvíli je v regionu 38 162 nezaměstnaných mužů a 33 tisíc žen. Změnu podle Cackové přinesou až sezonní práce ve stavebnictví a zemědělství. Šanci na práci mají nezaměstnaní i v rámci veřejně prospěšných prací.

Ve Zlínském kraji mohou pomoci zvýšené příspěvky na zřízení nových míst či zaměstnávání klientů úřadu práce, říká mluvčí krajské pobočky úřadu práce Miriam Majdyšová.

„Příspěvky na veřejně prospěšné práce a příspěvky na společensky účelná pracovní místa, která zřizují zejména podnikatelské subjekty, jsou dneska tak vysoké, že mnohdy dokáží pokrýt celé mzdové náklady na vytvořené pracovní místo,“ uvádí Majdyšová.

Nezaměstnanost v únoru stoupla na 8,1 procenta, práci nemělo skoro 600 tisíc lidí

Číst článek

Michal Záboj, Roman Verner, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme