Na jihu Čech končí analogové televizní vysílání

Jižní Čechy se ponoří do analogové tmy. Ve středu mohou televizní diváci v regionu naposledy přijímat analogový televizní signál, od 1. července už budou pozemní vysílače šířit televizní programy jen v digitálním formátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panáček jménem DigiBoy je maskotem české digitalizace | Foto: Národní koordinační skupina

Podle předsedy Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání Zdeňka Duspivy budou lidem dál sloužit jejich staré domácí antény: „V zásady by měly stačit dosavadní anténní systémy. Pokud nebyl problém s analogem, neměl by být ani s digitálem. Samozřejmě existují výjimky, řada lidí se o anténní systémy a rozvody nestarala, takže se může stát, že některé poruchy, které se v analogu neprojevovaly, se mohou v digitálu projevit.“

Bezplatná telefonní linka 800 90 60 30, zřízená v rámci informační kampaně k digitalizaci televizního vysílání, má v souvislosti s vypínáním zemského analogového televizního vysílání v územní oblasti České Budějovice rozšířený provoz. Běžný provoz v pracovních dnech, od 8.00 do 19.00, je rozšířen i na víkendy po vypnutí analogového vysílání.

U příležitosti definitivního vypnutí zemského analogového televizního vysílání v územní oblasti České Budějovice bude na poště číslo 1 v jihočeské metropoli používáno pouze ve středu speciální razítko. Zobrazuje maskota procesu digitalizace televizního vysílání - takzvaného Digiboye.

Pavlína Fendeková, Martin Pokorný, Helena Korecká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme