Na jihu Čech konečně začaly výlovy, odsunuly je teplotní výkyvy

Jihočeští rybáři začali s jarními výlovy. Teplotní výkyvy posledních dnů rybářské práce někde přerušily a nebo odsunuly jejich začátek do druhé poloviny března. Rybáři ze společnosti Blatenská ryba sloví letos na jaře padesát rybníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výlov rybníka

Výlov rybníka | Foto: Ondřej Vaňura | Zdroj: Český rozhlas

„Na jaře je samozřejmě někdy problém s vodou, někdy je jí víc, takže dochází k posunu výlovu. Zítra, na Josefa, lovíme rybník Topič přímo tady v Blatné, předpokládáme, že to bude od rána zhruba do poledne, jenom zhruba tři čtyři hodiny,“ dodává obchodní náměstek společnosti Václav Milota.

Veřejnosti přístupný bude také výlov rybníka Naděje u Hluboké nad Vltavou. Rybáři loví nejenom tržní, ale hlavně násadovou rybu. Jak řekl zootechnik Rybářství Hluboká Josef Chmel, takové ryby ale na velikonočním stole neskončí.

„Rovnou z rybníka, ze kterého to lovíme, to jde do rybníka, kde to bude rok nebo dva podle toho, jak je to naplánováno. Tržní rybu vezmeme na sádky a budeme ji v předvelikonočním období prodávat.“

Jarní výlovy potrvají až do dubna. Za velikonočního kapra zaplatíme stejně tak jako za kapra vánočního v loňském roce - to znamená 65 korun za kilogram ryby první třídy a 75 korun za rybu výběrovou.

Jitka Cibulová Vokatá, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme